Przejdź do głównej zawartości

Nieprzeczytane.pl

Drogie Nieprzeczytane!

Zauważyłam Twoje pytanie jakiś czas temu i zdecydowałam, że przybliżę Ci w jaki sposób spędzam lato oraz jak wplatam w to moje ukochane książki. Mam oczywiście nadzieję, że u Ciebie także wszystko dobrze i jesteś zadowolone z ilości książek, które możesz rozsyłać do nowych domów. Jesteś w tym niezawodne, więc jestem spokojna. Wracając do Twojego pytania... Jak czytam?

Pewnie nie zaskoczę cię, jeżeli powiem, że wieczorami otulam się kocem i do lektury popijam herbatę? Oczywiście, że nie, przecież tyle razy mówiłam, że kawa nie jest stworzona dla mnie, a Ty masz świetną pamięć. Dodatkowo powiem Ci w sekrecie, że ostatnio najbardziej lubię czytać w pracy... (Nie muszę chyba pisać,żebyś nie mówiło o tym mojemu szefowi?)  Wiem, że dla Ciebie to może być przesada, bo pracuje w księgarni i co za dużo to nie zdrowo, ale to kusi. Oh Nieprzeczytane, nawet nie wiesz jak bardzo!

Ostatnio też czytam kilka książek naraz, żeby jak najszybciej nadrobić zaległości i móc kupić kolejne. Książkoholizm nie jest aż tak dobry dla mojego portfela, ale tłumaczę sobie, że zawsze mogłam uzależnić się od czegoś gorszego. Rodzice nie podzielają mojego entuzjazmu. Czemu mnie to nie dziwi? Jeżeli masz jakiś pomysł jak przekonać ich do kupna nowego regału na książki daj znać. Mnie skończyły się pomysły...

Zapomniałabym! Piękna pogoda skłoniła mnie do czytania na zewnątrz. Ogród pełen kwiatów, huśtawka i mrożona herbata? Jestem na tak! Oczywiście, Nieprzeczytane, czuj się zaproszone. Wystarczy miejsca dla nas obu.

Wyprzedzając twoje pytanie. Tego lata miałam okazję spotkać się z wieloma cudownymi osobami. Między innymi Bardugo, Mass, Schwab... Mam nadzieję, że nam też uda się w końcu spotkać. Ostatnio widzieliśmy się w lipcu... Przyjedź zanim lato skończy się na dobre.

Buziaki! 
Twoja Wiktoria
Słowa Spisane


PS. Przeczytałam wszystko, co ostatnio od Ciebie dostałam. Książki przyszły w idealnym stanie. Dziękuję!


__________________________________________________________________________

Konkurs "Jak oni czytają?"
#wakacyjnykonkursnieprzeczytane
#nieprzeczytane.plKomentarze

 1. O, do mnie też ostatnio przybył "Zdrajca tronu" :D
  Pozdrawiam ciepło :)
  Niekulturalna Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrajca Tronu jest mrrrr ;) Chyba najlepsza część trylogii, choć trzecia też utrzymała poziom.

   Usuń
 2. Nieprzeczytane i u mnie powoduje "nieplanowane wydatki" od czasu do czasu ;) Zdrajca tronu trafił do mnie na półkę w ubiegłym miesiącu razem z trzecim tomem <3

  Pozdrawiam,
  Ewelina z Gry w Bibliotece

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wrzawa śmiertelnych - Eric S. Nylund

Witaj Ericu, 
jakiś czas temu mieliśmy okazję spotkać się w świecie Eliota i Fiony Postów, którzy są bliźniakami. Mam nadzieję, że pamiętasz, bo ja tak. Była to dość nietypowa przygoda jaką odbyłam w ostatnich tygodniach i absolutnie nie żałuję decyzji o jej podjęciu. 
Opowiadałeś mi o losach bliźniaków, którzy wcale nie byli ciekawymi postaciami. Piętnastolatkowie, wychowywani przez rygorystyczną babcię w małym miasteczku (że nie powiem na zadupiu). Uczą się w domu, pracują w pizzerii. Nic co mogłoby porwać, ale! Nagle zdradzasz prawdziwe pochodzenie tych dzieciaków i bum! Mamy wybuchy i pościgi. Krew bogów i demonów krążąca w ich żyłach. Stworzyłeś im legendę, o której istnieniu nie mają pojęcia. Są czymś mistycznym i niemożliwym. Kocham cię za ten motyw. Jest zagrożenie życia lub zdrowia, jest zabawa! Odwieczne konflikty i rozlew krwi. Zakazane uczucie i życie w kłamstwie. 
Wprowadziłeś mnie i bliźniaków w sam środek walki Nieśmiertelnych z Piekielnymi. Walkę o właśnie Eliota i Fio…

Rudowłosa - Jaye Wells

Jaye, Kochanie!
Nasza przygoda w "Rudowłosej" była cudowna! Twoje poczucie humoru, pomysł na fabułę, wykreowanie postaci... Z Tobą nic, tylko konie kraść! 
Sabina Kane zdobyła moje serce, chociaż na pierwszy rzut oka, Ona swojego nie posiada. Zimna i bezwzględna. Zabójczyni, bo kimże innym może być jako wyrzutek? Nie ważne, że jej babcia jest szychą wampirów. 
Jak ty to wszystko uknułaś, Wells? Pierwszy tom jest naprawdę dobrze napisany. Wprowadzasz czytelnika w swój świat i pożyczasz mu swoje kredki, żeby przypadkiem nie wypadł z rytmu. Zrobiłaś z Sabiny pół wampira, pół maga. Coś nie możliwego i coś haniebnego. Owoc zakazanej miłości. Bolesne rozczarowanie, rzekłabym. 
Wprowadzasz element komizmu w postaci Demona! Gighul jest moim ulubieńcem. Żartobliwy, nieetyczny i zadziorny. No po prostu mieszanka wybuchowa, którą uwielbiam, Jaye! Jak dobrze, że się poznałyśmy!
Oczywiście ta wiadomość nie miałaby sensu, gdybym nie wypomniała ci jeszcze Adama! O nie, moja droga, nie zapo…